צרו קשר י.אשל יועצי בטיחות

ניתן גם לשלוח דוא"ל : yseshel@gmail.com

רשיון עסק

על מנת לפתוח עסק חדש החוק מחייב שתשיג רישיון עסק. קבלת הרישיון מותנית באישורים שונים מגופים עירוניים וממשלתיים הבוחנים היבטים שונים של העסק שלך וקובעים אם הוא פועל בהתאם לכל התקנים והנהלים הבטיחותיים והחוקיים.

לא ניתן להפעיל בישראל בית עסק ללא רישיון עסק. אי קבלת רישיון או ביטול רישיון קיים תוביל לפתיחה בהליכים משפטיים נגדך. במקרה הטוב תוכל לקבל הארכה לקבלת כל האישורים המתאימים; במקרה הרע – בית המשפט עלול לפסוק שיש לסגור את בית העסק שלך ולהטיל עליך קנסות משמעותיים. בחינה דקדקנית על ידי גופים ממשלתיים על מנת להשיג רישיון עסק יהיה עליך להתמודד עם גופים עירוניים וממשלתיים שונים שיניחו את העסק שלך מתחת לזכוכית מגדלת. כל אחד מהגופים ממונה על תחום אחר, וכדי לקבל את הרישיון יהיה עליך לקבל אור ירוק מכל אחד מהגופים. האישורים עוסקים במגוון של נושאים החל משיקולי בטיחות וחריגות בנייה וכלה באישורים וטרינאריים ותברואתיים.

בין הגופים שיהיה עליך להתמודד איתם להשגת הרישיון נכללים:

  • כיבוי אש
  • משרד הבריאות
  • המשרד לאיכות הסביבה
  • משרד התעשייה והמסחר
  • משטרת ישראל ומשרד החקלאות.

בעיריות השונות מונהגים נהלים שונים במקצת זה מזה ויש להכיר את המדיניות של העיר בה ממוקם העסק כדי לא לפספס אף סעיף בהשגת הרישיון לעסק.

כמו כן, עסקים שונים מצריכים אישורים שונים. מפעלים המתעסקים עם חומרי מסוכנים יהיו נתונים לביקורת שאינה רלוונטית למסעדות או מוסכי רכב. חוק רישוי העסקים מבדיל בין עשרה סוגים שונים של עסקים, ויהיה עליך להכיר לעומק את התחום בו אתה עוסק על מנת להשיג רישיון תקף.

מי דואג לאינטרס שלך? תהליך השגת רישיון עסק במסגרת רישוי עסקים הוא מסע בירוקרטי מפרך שיגזול ממך הרבה זמן וכאב ראש, והגופים הרשמיים הממונים על מתן האישורים עמוסים מאוד – העסק שלך לא תמיד יהיה בראש מעייניהם. במקרים מסוימים עשויים לבקש ממך לעשות שינויים מרחיקי לכת במתחם העבודה שלך על מנת לעמוד בתקנים המקובלים בעלות גבוהה. אפשר גם אחרת!י. אשל הוא מומחה בטיחות עם ניסיון של מעל לעשור בהשגת רישיונות לעסקים. אם אתה רוצה לקצר תהליכים בהשגת הרישיון ולחסוך הוצאות מיותרות, צור איתנו קשר, ואנחנו נטפל בהכל בשבילך. תוכל להתמקד בעבודה שלך במקום להתעסק עם פקידים ממשלתיים שיערימו עליך קשיים ומחסומים.

בין לקוחותינו

פרי נדל"ן
דנישרא
rotman
electrical power
VOLVO
tall
meir
mennen
motorola
nissan
ribs
UTI_Worldwide
אידיאל
מקורות
מרכנתיל
עמינח
פלסאון
פרש מרקט
agridera
Amit
ashot