י.אשל יועץ בטיחות אש

בטיחות באש

בטיחות באש ובטיחות במבנים גדולים. כל עסק הממוקם במבנה גדול או רב קומות, מחויב להתמודד עם נושאי בטיחות אש, כיבוי אש והתאמת המבנה לפעילות בנושאים הללו. בבנייני משרדים שבהם כמות המשתמשים גדולה, האחריות על העניין נופלת על הבעלים אשר הוא, מצידו, יכול לחלק את נטל ההוצאה בין המשרדים השונים. בלא התאמה מיטבית של המבנה לנושא כיבוי האש ובלא הבטחת תנאי המינימום שנקבעים מעת לעת, עשוי ממונה כיבוי אש מטעם המדינה שלא להעניק את הסכמתו להפעלת המבנה לצרכי עסקים, מה שיגרום הפסדי ענק לבעלים.

בניית מבנים על פי אמות מידה קיימות: אחת הדרכים להתמודד עם הנושא של בטיחות אש הינה בנייה של מבנים על פי אמות מידה קיימות שנקבעו מראש. משמעות העניין היא כי מלכתחילה יכלול הבניין צנרת ייחודית שניתן להרכיב עליה ספרינקלרים להתזת מים במקרה שריפה. כמו כן, ייבנו מראש מדרגות עם פתחי חירום תקניים. במדרגות החירום הללו יותקנו מערכות שונות שמטרתן יצירת מסדרון מילוט נקי מעשן, שיאפשר לנוכחים במקום להימלט ממנו תוך סיכון עצמי מינימאלי.

ואולם אחת המכשלות בנושא היא העובדה שהטכנולוגיה המתקדמת מביאה חידושים מעת לעת. בניין שנבנה לפני שני עשורים על פי מיטב התקנים יכול למצוא עצמו בלא אישור לפעול, עד שלא יותאם לתקני כיבוי אש חדשים.

התאמת מבנים קיימים לתקנות בטיחות באש התאמת מבנה לתקן קיים עשויה להיות מסובכת משהו, ואולם בשוק קיימות חברות רבות המתמחות בנושאי כיבוי אש ויש ברשותן את מיטב האמצעים והטכנולוגיה. מדובר אמנם בהשקעה לא קטנה לעיתים, אבל לטווח הארוך זוהי השקעה משתלמת בהחלט. התאמת הבנייה עשויה לכלול בניית מערכות התזה במקומות שבהם היא איננה קיימת, פתיחת פתחי מילוט, יצירת נתיבי מילוט בטוחים ועוד.

כיבוי ובטיחות אש ומבנים קטנים. גם מבנים קטנים כפופים לתקנות כיבוי האש. מצד אחד קל יחסית להימלט מהם במקרה של שריפה. מצד שני, במקרים רבים מאוחסן בהם ציוד או פריטים שהם דליקים. חברות המתמחות בנושאי בטיחות ורישוי עסקים מודעות לחשיבות העניין, ופנייה אליהן מבטיחה קבלת חוות דעת המפרטת בדיוק מה צריך לעשות על מנת לעבור את המשוכה של תקנות כיבוי אש.
הניסיון שלנו זה השקט שלך!
יצירת קשר
  שם מלא
 טלפון
דוא"ל
 
פרטי התקשרות : yakovamram@gmail.com
נייד :050-5358-638
נייד :054-819-4149
פקס :072-2765-840

בין לקוחותינו

מזרוני עמינח פלסאון לוגוhonda logokenes group logowatson group mennen medical רשת פרופורציה
nissan logouti worldwideריבס לוגו חברת מקורות בנק מרכנתיל אידיאל ארונות לוגו מריומה
עמית עמילות מכס motorola פרש מרקט agridera עשות אשקלון שפע שוק הגרעין בע"מ
כל הזכויות שמורות י. אשל רישוי עסקים © 1997